Pravidelné rozumné návštěvy solária v podzimních a zimních měsících mohou zajistit optimální hladinu Vitaminu D i v období, kdy hladina Vitaminu D závažně klesá, protože sluneční světlo obsahuje příliš málo ultrafialového záření, které stimuluje produkci Vitaminu D v lidském těle.

Rozumným využíváním solárií, získáte nejen krásné přirozené opálení, ale můžete tak rovněž účinně předejít nedostatku Vitaminu D.

Pokud v tomto období využíváte solária, můžete tomuto nedostatku zabránit a udržet si dostatečnou hladinu Vitaminu D.

Obsluha v soláriu Vám vypracuje individuální opalovací program, který vezme v úvahu Váš typ pleti, typ solária a doporučí dobu opalování tak, aby byla pleť chráněna před spálením. Spálení kůže je se třeba se vždy vyhnout! Jak na slunci, tak v soláriu.

Rozumným využíváním solárií, získáte nejen krásné přirozené opálení, ale můžete tak rovněž účinně předejít nedostatku Vitaminu D.

UV záření vytváří 90% Vitaminu D. Celosvětové vědecké a lékařské studie prokázaly, že Vitamin D má pozitivní vliv na zdraví buněk, kostí i orgánů, snižuje riziko rakoviny prsu, působí proti autoimunitním a kožním onemocněním a má pozitivní vliv na duševní zdraví.

ROZUMNÉ OPALOVÁNÍ

Za rozumné opalování se považuje postupné vystavování se UV záření, při kterém kůže získá krásné jemné opálení, tělo si načerpá dostatečné množství Vitaminu D, ale nedojde k zarudnutí či spálení kůže. Zarudnutí či spálení kůže je třeba se vždy vyvarovat, protože může kůži poškodit!